نخود آب و طرز تهیه

طرز تهیه و پخت نخود آب | خاصیت فوق العاده نخود

نخود طبع گرم و خشک دارد و بهترین حبوبات برای تقویت بنیه انسان است. نخود جایگاه ویژه ای در سفره ایرانی ها دارد. و مصرف آن برای همگی سنین سفارش میشود . یکی‌از گونه های تنظیم خوراک از نخود , غذایی است که به نخودآب مشهور است .
اکثر جنوبی ها و اعراب کشور  غذاهایی مثل نخود آب را در فصل سرد سال مصرف می کنند. اما بعضی عرب زبانان به آن لب لبی می‌گویند .

این غذای مقوی , مغذی و لذیذ اکثر اوقات در سفره خانه های سنتی یا این که در کنار خیابان روی چرخ دستی پخته و عرضه می شود و مصرف آن مخصوصا در روزهای سرد سال تقویت کننده سیستم ایمنی تن و پیشگیری کننده از ابتلا به بیماری های عفونی و ویروسی علی الخصوص سرما خوردگی است و برای اشخاصی که بیماری های خودایمنی همچون ام اس دارا هستند , ‌ دوچندان سفارش می شود .

با ورود غذاهای خارجی به سفره ما ایرانیان , ‌ مصرف غذاهای دربردارنده حبوبات کاهش پیدا کرده است درحالیکه همین نخود‌آب که همراه پیاز و چاشنی پخته می شود , آنقدر خاصیت تغذیه ای داراست که در صورتی بقیه استان ها به قیمت غذایی و درمانی آن پی ببرند , حتما آن را تنظیم می نمایند .

نخود را خوب تر بشناسید
نخود نه صرفا یک خوراک , بلکه یک دارو به حساب می‌آید و چنان که در طب سنتی بر مصرف آن سفارش شده , در رابطه هیچ یک از حبوبات دیگر تاکید نشده است . طبع نحو گرم و خشک است. از این رو در فصل سرد سال نخود اب بهترین غذا برای تعذیل مزاج است.

خاصیت نخود آب :

نخود دارنده طبع گرم و خشک است و برای تقویت بنیه یک کدام از شایسته ترین حبوباتی است که در غذاهای متعدد و متنوعی در سفره های سنتی کشور‌ایران رده ویژه ای داشته است در و برای تمامی سنین پیشنهاد می‌شود .

برای تقویت نیروی جنسی و رفع ناباروری ها هم مصرف نخود به گونه های متفاوت پیشنهاد می شود می توان به طور نمونه به‌این اشخاص سفارش میشود روزی یک استکان آب نخود تنظیم و میل نمایند بهتر است شب قبل نخود را خیس کنید و صبح آب نخود را صاف کرده به همراه عسل شیرین کنید. خویش نخود را هم بعداز تر خوردن می‌توانید نپخته یا این که پخته میل نمائید .

نخود ضمن ثبت کلسیم استخوان ها به واسطه داشتن منیزیم , منجر تقویت عضله ها و رفع اسپاسم می شود و به دلیل داشتن فسفر , تقویت کننده سلول های عصبی و مغزی است و اسید‌فولیک و آهن آن ولی نه به مقدار گوشت , در رفع کم‌خونی مفید است .

این طعام به دلیل فیبر متعددی که دارااست , ملین است و در پاک سازی و تخلیه روده ها دخالت بی واسطه داراست و از تولید یبوست پیشگیری می نماید . همینطور چون سرشار از ویتامین های مجموعه B است , به رفع خستگی و سستی یاری می نماید و مصرف دائمی آن به مقطع یک سری ماه برای رفع ریزش گیسو دوچندان موثر است .

همینطور آب نخود پخته مُدر ( ادرار‌ آور ) و برای تسکین سرفه و عفونت ریوی اثرگذار و معالجه کننده گرفتگی صداست و به کاهش تورم لثه ها امداد می نماید و تحقیقات نشان داده است , ‌ضدعفونی کننده مجاری ادرار است .

مجموعاَ برای بیماری های ناشی از بلغم و سودا و باد اثرگذار است .

برای بیماران در گیر به بیماری های مغزی ناشی از سردی و برای بیماران مالیخولیایی موءثر است .

برای بیماری های کلیه و مثانه موءثر است .

نخود سه جور سپید , سیاه و وحشی داراست که سپید آن بیشتر از وحشی مصرف می شود و نخود سیاه خواص درمانی بیشتری دارد‌ . نخود سیاه صورت و شمایلی همچون نخود سپید داراست , ولی یه خرده ریزتر و قوی‌تر از نخود سپید است . نخود سیاه آسیب پذیر سنگ‌ها و دفع‌کننده سموم تن از روش ادرار است و به کارایی کبد امداد میکند . به کارگیری موضعی از آب نخود سیاه برای رفع سردرد و تسکین خارش و بی حسی اندامها و تقویت موی اثر گذار است .

به دلیل نفاخ بودن نخود اب بهتر است این غذا را به تدریج به برنامه غذایی خود وارد کنید.  ضمن اینکه خیس کردن نخود و عالی پختن آن شایسته ترین روش برای کاهش وضعیت نفاخی است . زیره و گلپر هم شایسته ترین روش برای رفع نفخ نخود آب است .

روش تنظیم نخود آب خوشمزه

مواد ضروری برای نخود آب :

نخود 400 گرم
پیاز متوسط 3 عدد
روغن 75 گرم
آرد گندم سبوس دار 1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و زردچوبه به اندازه لازم

طریق تنظیم نخود آب :
نخود را از شب گذشته خیس میکنیم و صاف میکنیم پیازها را خرد میکنیم با روغن سرخ می‌کنیم تا طلایی شود .

نخودها را به پیاز داغ اضافه می‌کنیم و یه خرده تفت می‌دهیم نمک و فلفل و زردچوبه و ۴ جام آب را اضافه می‌کنیم . شعله را کاهش داده و با حرارت ملایم نخودها را می پزیم در انتها که نخودها عالی پخته شد آرد را در نصف جام آب سرد ادغام به نخود بیشتر می‌کنیم . بعداز این‌که یک‌سری جوش خورد شعله را خاموش میکنیم . این طعام را میتوانید همراه با آبغوره و یا این که سرکه میل فرمائید .

 

نخود آب و خواص نخود

 

طریق تهیه و تنظیم شوربا نخود آب

مواد واجب برای شوربا نخود :

نخود 400 گرم
پیاز متوسط 3 عدد
روغن 75 گرم
آرد گندم سبوسدار 1 قاشق غذاخوری
نمک به اندازه ضروری
فلفل قلمی خشک قرمز رنگ 2 – 3 عدد
زردچوبه 1 قاشق غذاخوری سرپر
پودر لیمو عمانی به میزان ضروری
آب 4 لیوان

طریق تنظیم شوربا نخود :

نخود را از شب قبلی خیس نمائید , در صورتی برای وعده غذایی نهار یا این که عصرانه می‌خواهید , می بایست چندبار آب آن را عوض نمایید .

پیازها را ریز خرد فرمائید , ( ترجیحا میتوانید رنده نمایید ) درون قابلمه بریزید و روغن اضافه نمایید , سرخ فرمایید تا طلایی شود .

نخودها را آبکش نمائید و به پیاز داغ اضافه فرمایید و یه خرده تفت بدهید , آن‌گاه زردچوبه , فلفل قلمی سرخ و پودر لیمو‌عمانی به میزان کافی , و 4 لیوان آب را اضافه نمایید .

نمک در سطح پایان که عالی پخته شد اضافه فرمائید .

شعله گاز را کم نمائید و با حرارت ملایم نخودها را بپزید , در انتها نخودها که عالی پخته شد , آرد را در نصف لیوان آب سرد ترکیب فرمائید و به نخود اضافه فرمائید .

بعد نمک را اضافه نمائید , یک‌سری جوش خورد , شعله گاز را خاموش فرمایید . این خوراک را درون کاسه کشیده و می‌توانید همراه با آبغوره یا این که سرکه یا این که لیمو میل فرمایید .

نکته :

* در حالتی‌که دوست داشتید در دوران زمان کمتر این طعام بپزد , می‌توانید درون آرام پز مواد پس از سرخ شدن درون پیاز , درون آرام پز بپزید , اما نمک را اضافه نکنید , زیرا منجر می شود نخود در طول پخت ابدا نپزد .

* بعداز پخت بی نقص درون قابلمه که ریختید در تراز انتها نمک اضافه بکنید .

* «شوربا نخود آب» را با لیمو نو میل فرمائید .

نحوه تنظیم نخود بندری

مواد ضروری برای نخودآب بندری :

نخود 2 لیوان
جوپرک 1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل قرمز‌رنگ به میزان ضروری
زردچوبه به اندازه ضروری
سرکه 2 قاشق غذاخوری
پودر آویشن به اندازه ضروری

نحوه پخت نخود بندری :

برای پختن نخود بندری کافی است دو استکان نخود را دو روز گذشته خیس فرمائید و در حین این زمان مرتب آب آن را عوض فرمایید .

زودپز را روی گاز بگذارید نخودها را آبکش فرمایید و دوباره بشویید . درون آن آب بریزید به میزان دو بند انگشت آب روی آن باشد .

نمک و فلفل قرمز رنگ و نصف قاشق چایخوری زردچوبه و دو قاشق غذاخوری سرکه به آن بیش تر فرمایید . درب زودپز را ببندید و به دوران یک ساعت قرار بدهید تا به طور کامل بپزد .

بعد از آن در زودپز را گشوده نمایید در‌حالتی که تماما نرم و پخته شده که هیچ چنانچه مقداری محکم بود باز نیز بگذارید نیم ساعت دیگر بپزد .

پس از پختن یک قاشق غذاخوری سر پر جوپرک به آن طولانی تر نمائید و باز هم بگذارید نیم ساعت دیگر بپزد . ولی نباید در زودپز را ببندید .

در زودپز نصفه بسته باشد تا نخود لعاب بیندازد و جو بپزد . نخود داغ را با پاره ای سرکه و پودر آویشن میل نمایید .

نکته :

* نخود نباید له شود البته بایستی حسابی نرم و پخته شود .

* برای شیوه تنظیم نخودآب خوب تر است از نخود درشت به کارگیری فرمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *