خوراک بلدرچین خوشمزه

طرز تهیه و پخت خوراک بلدرچین به روش های مختلف + بلدرچین کبابی

غذاهای لذیذ و مختلفی را می توانیم با بلدرچین بپزیم. در ادامه با چنیدن روش پختن خوراک بلدرچین آشنا خواهید شد.

شیوه تنظیم خوراک بلدرچین :

مواد ضروری طریق تنظیم بلدرچین برای 2 نفر :

بلدرچین 3 عدد
پیاز 2 عدد
آب لیمو ترش 1 فنجان
روغن زیتون یک سوم فنجان
زعفران دم کرده یک چهارم فنجان
کره برای سرخ کردن به اندازه ضروری
نمک و فلفل و زردچوبه به اندازه ضروری
رب گوجه خارجی 2 قاشق غذاخوری
هویج , سیب زمینی , آلو و زرشک به اندازه دلخواه

شیوه تهیه و تنظیم و پخت خوراک بلدرچین :

برای پخت خوراک بلدرچین , ابتدا باید بلدرچین ها را تمیز بشویید. بعد آنها‌را داخل آب نمک قرار بدهید و در اخر درون یخچال بگذارید . سپس یک پیاز بزرگ را رنده فرمایید. بعد از آن  آب لیموی ترش، زعفران، روغن زیتون، کره و فلفل را به آن اضافه نمائید .

بعد از آن بلدرچین ها را از آب نمک بیرون نمایید و درون پیاز و دیگر مواد بخوابانید و به بازه زمانی 3 تا 4 ساعت داخل یخچال بگذارید تا بلدرچین ها طعم دار شوند . پس از گذشت این زمان بلدرچین ها را از مواد بیرون فرمایید و با کره یا این که روغن در ماهیتابه سرخ نمائید .

پیاله دیگری را انتخاب نمائید یک عدد پیاز متوسط را نگینی خرد نمائید و درون قابلمه ای دیگر سرخ نمائید . آن گاه رب گوجه فرنگی و پاره ای زردچوبه و نمک و فلفل به آن اضافه فرمایید و تفت بدهید و به اندازه ضروری به آن آب اضافه نمایید .

آن‌گاه بلدرچین های سرخ شده را در سس فراهم شده بگذارید پس از نیم ساعت آلو و هویج خرد شده را به بلدرچین ها اضافه فرمائید بگذارید تا تمامی ی مواد با هم به طور کامل بپزند و سس آن غلیظ شود .

در پایان زرشک را اضافه فرمایید و اذن بدهید مقداری بپزند و بعد از آن سیب زمینی سرخ شده را به آن اضافه فرمائید و این طعام خوشمزه را با نان سرو نمایید . این غذا را می‌توانید با برنج نیز میل فرمائید .

 

خوراک بلدرچین پخت منزل

 

روش پخت بلدرچین مجلسی فارغ از فر :
به‌دنبال نحوه تنظیم خوراک بلدرچین مجلسی را آموزش میدهیم . این طعام را میتوانید فارغ از فر و روی گاز نیز درست فرمائید . امیدوارم با تهیه و تنظیم این غذا خوشمزه رنگ و طعمی خوب به سفره هایتان بدهید و از میل کردن این غذای خوش مزه در کنار عزیزانتان لذت ببرید .

مواد ضروری خوراک بلدرچین :

بلدرچین 1200 گرم
آب لیمو ترش 2 . 5 فنجان
پیاز خام خلال شده 3 عدد
زعفران به اندازه ضروری
روغن زیتون نصف فنجان
کرفس خرد شده به مقدار ضروری
فلفل و نمک به مقدار ضروری

نحوه تهیه و تنظیم خوراک بلدرچین مجلسی سوای فر :

برای تهیه خوراک بلدرچین , ابتدا بلدرچین ها را تمیز و سپس به خوبی بشویید. سپس بلدرچین ها را درون قابلمه ای بریزید و بعد 1یا 2 عدد پیاز را با چندین برگ و ساقه ی کرفس و تعدادی ساق جعفری را با 2 تا 3 لیوان آب بگذارید تا نیم پز شود و آب آن به خورد آن برود و سسی از روغن زیتون با کره آب شده و آب لیمو , نمک و فلفل را فراهم نمایید و بلدرچین ها را از آب جوش بیرون فرمائید و درون سس بخوابانید .

آن گاه مانند جوجه کباب به سیخ بکشید و روی حرارت ملایم کباب فرمایید . بایستی زمان طبخ آن از جوجه طولانی تر و حرارت ملایم تر باشد و مرتب به آن سس کره با آب لیمو بدهید تا به طور کامل کباب بپزد و برشته شود . در پایان خوراک بلدرچین را تزیین و سرو نمائید .

طریق تهیه و تنظیم کباب بلدرچین در فر :
مواد ضروری برای کباب بلدرچین در فر :

بلدرچین تمیز شده 5 عدد
پیاز متوسط 1 عدد
آب لیموی تازه 1/4 پیمانه
رنده پوست لیمو 1 قاشق غذاخوری
زعفران آب کرده به مقدار ضروری
نمک و فلفل سیاه به اندازه ضروری
زردچوبه به اندازه ضروری
دارچین به مقدار ضروری

 

خوراک بلدرچین کبابی خوشمزه

روش تهیه و تنظیم کباب بلدرچین در فر :

برای نحوه تنظیم بلدرچین در فر , ابتدا بلدرچین ها را خوب بشویید بعد پیاز را رنده ریز یا این که درشت خلال نمائید و به همراه رنده ی پوست لیمو , آب لیمو , زعفران و نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و دارچین ادغام فرمایید و درون و بیرون بلدرچین را طعم دار نمایید آن گاه به مدت 6 ساعت درون یخچال قرار بدهید تا طعم دار شود .

آن‌گاه درون پیاله گودی بریزید و روی آن را با آب زعفران و کره توسط ی برس بکشید . آنگاه روی پیاله را با فویل بپوشانید و آن گاه درون فر که از قبل گرم کردید با درجه ی 190 به زمان یک ساعت بگذارید تا بپزند .

وقتی که بلدرچین ها پخته شدند فویل را بردارید در طول پخت از عصاره مرغ که کف پیاله انباشته شده شده‌است روی بلدرچین ها بریزید در پایان پخت چنانچه روی بلدرچین ها طلایی نشد گریل بالای فر را روشن فرمائید و اذن بدهید تا روی بلدرچین ها طلایی شود . آن‌گاه آنرا در کاسه سرو بچینید و تزیین نمائید . بدین ترتیب کباب بسیار لذیذ و خوشمزه بلدرچین در فر فراهم سرو می شود .

بدین شیوه کباب بلدرچین آبدارتر خواهد شد . در نتیجه میتوانید آنها را به سیخ جوجه گردان فر بزنید . و در طول پخت به آن کره ی آبشده و زعفران بزنید ولی با این روش کباب بلدرچین خشک تر می شود .

طریق تهیه و تنظیم ی کباب بلدرچین فارغ از فر به روش دیگر :

برای پختن کباب بلدرچین بدون فر , ابتدا باید بلدرچین ها را با پیاز و نمک و فلفل و آبلیمو و زعفران به خوبی طعم دار نمایید و اذن بدهید چندین ساعت باطن فریزر بماند و طعم دار شود از مواد حتما درون شکم بلدرچین نیز بریزید . و آنگاه آنها را روی گریل قرار بدهید و اذن بدهید تا کباب شوند یا این که آنان‌را به سیخ بکشید و کباب نمائید . سیخ را در حالتی‌که از درون بلدرچین عبور بدهید هنگام چرخاندن آن بلدرچین ها درون سیخ ثابت می‌مانند و سیخ میتابد و نمی‌شود همه ی گوشه و کنار بلدرچین را به صورت درست کباب فرمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.