اموزش پخت ته چین مرغ

پختن ته چین مرغ به شیوه های مختلف + ته چین مرغ قالبی

ته چین مرغ یکی‌از غذاهای سنتی و مجلسی خوشمزه ای است که به صورت های گوناگون پخته می شود . میتوانید ته چین را در فر یا این که قابلمه یا این که قالب و یا این که درون تابه های رژیمی بپزید .

مواد ضروری برای ته چین مرغ :

مرغ 2 تکه
ماست پرچرب 1 لیوان
زرده تخم مرغ 2 عدد
زعفران به میزان لازم
دارچین به میزان لازم
نمک و فلفل به میزان لازم
روغن مایع به میزان لازم
برنج 2 پیمانه

نحوه تهیه و تنظیم ته چین مرغ :

برای پخت ته چین , ابتدا مرغ را با یک عدد پیاز و نمک و فلفل و زعفران بپزید .

برنج را خیس فرمائید آب برای برنج درون قابلمه بریزید , و اذن بدهید بجوشد . مرغ های پخته شده را ریش فرمائید و کنار بگذارید . برنج را درون آب جوش بریزید و اذن بدهید برنج بجوشد برنج را یه خرده زنده تر بردارید و آبکش نمایید .

تخم مرغ را داخل ظرفی بشکنید و ماست را به آن اضافه فرمائید و هم بزنید آن‌گاه زعفران و نمک و فلفل سیاه و دارچین و وغن مایع را درون آن بریزید و خوب هم بزنید .

در صورتیکه خواستید برنج تان 2 رنگ شود مقدار کمی از برنج را سپید کنار بگذارید و کمی از مایه ی ماستی کنار بگذارید و سایر ی برنج را درون تخم مرغ و زعفران بریزید و هم بزنید .

کف قابلمه ی تفلون تان را چرب نمائید و از برنج و ماست و تخم مرغ را درون آن بریزید و فشار بدهید . بعد مرغ های ریش شده را روی آن پخش فرمایید و برنج سپید را روی آن بریزید و فشار بدهید . آنگاه در پایان از مایه به اطراف برنج و دور تا دور آن بریزید .

آن گاه در قابلمه دمی بگذارید و در آن را ببندید . و پایین شعله را زیاد نمایید , هنگامی که بخار کرد زیر آن را کم فرمایید و اذن بدهید تا دم بکشد . در پایان آن را به صورت قالبی برگردانید .

هیچوقت زیر برنج را زودتر از زمان سرو خاموش نکنید چون ته دیگ و دور تا دور آن نرم می شود .

 

پخت ته چین مرغ

 

روش تهیه و تنظیم ته چین مرغ برای 6 نفر در فر :

برای پخت ته چین مرغ در فر , برای 6 نفر بایستی مواد لازم بالا را 2 برابر نمائید . و آن گاه به عبارتی فرآیند بالا را انجام بدهید , تنها در حین پختن به جای قابلمه از ظروف پیرکس یا این که قالب استفاده نمائید . تابه ی پیرکس تان را چرب نمائید و از برنج زعفرانی کف تابه بریزید و آن را پهن فرمایید , آن‌گاه با قاشق آن را فشار بدهید سپس مرغ های ریش شده را بریزید و روی آن برنج معمولی بریزید و فشار بدهید مایه ی زعفرانی را با قاشق دورتادور آن را بریزید .

و روی آن را فویل بکشید و چندین شکاف بزنید فر را روشن نمایید و در دمای 180 مرتبه قرار بدهید کاسه تان را درون فر قرار بدهید , اذن بدهید زیر آن طلایی شود بعد فویل را از روی آن بردارید و باطن پیاله سرو برگردانید .

نحوه پخت ته چین قالبی

برای روش تنظیم ته چین قالبی , ضروری نیست از برنج سپید استفاده نمائید . قالب را چرب نمایید و برنج زعفرانی بریزید و آنگاه مرغ ها را بریزید و فشار بدهید و روی آنها برنج زعفرانی بریزید و فشار بدهید , آن‌گاه روی قالب را فویل بکشید و یک‌سری شکاف بزنید و در دمای 180 جایگاه قرار بدهید هنگامی که اطراف آن طلایی شد میتوانید فویل را بردارید و روی آن را روشن نمایید تا کمی طلایی شود . آنگاه آن‌ها را درون کاسه برگردانید .

 

ته چین قالبی مرغ

 

نکته برای پخت ته چین مرغ :

از موادتان ( ماست و زرده تخم مرغ و . . . ) قبل از این که برنج اضافه نمایید کمی نگه دارید و در پایان اطراف برنجتان در کاسه بریزید تا ته چین تان قالبی در بیاید .

درصورتی که دوست دارید برنج ته چین تان به هم بچسبد می‌توانید از تخم مرغ کامل به کار گیری فرمائید .

افزودن دارچین بوی زخم مرغ و تخم مرغ را میگیرد .

می‌توانید از ماهیتابه رژیمی دوطرفه برای پخت ته چین به کار گیری نمائید صرفا بعد از آن دم کشیدن برنج در آن را باز بگذارید تا زیر آن سرخ شود و آن را برگردانید و باز در آن را باز بگذارید تا طرف دیگر نیز سرخ شود . در شرایطی‌که در آن را ببندید سرخ می شود البته خشک نمی‌شود و نرم می‌ماند .

برای پخت ته چین در فر , را میتوانید هم از قالب به کارگیری نمایید هم از ظروف پیرکس .

برای پخت ته چین مرغ در پیاله پیرکس در فر نسبت به سایر ی روش ها به زمان بیشتری نیاز دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.