نحوه تهیه و تنظیم گوشت و لوبیا اصفهانی

گوشت و لوبیا غذایی سنتی است که از دیر باز در شهر‌های اصفهان و کاشان طبخ می شود . به صورت سنتی این طعام را در دیگ مسی تنظیم می کردند , البته شما از هر گونه قابلمه ‌ای برای این مراد می ‌توانید به کار گیری نمائید .
گوشت لوبیا غذای اصیل و محلی کاشان و اصفهان هست , گوشت و لوبیا در کاشان که مبنا اساسی نذری ‌ها در مراسم مذهبی , در‌این شهر است . در صورتی‌که در ماه ‌هایی نظیر محرم یا صفر به‌این شهر بروید احتمال اینکه بتوانید این غذای محلی نذری را بخورید دوچندان زیاد است . گوشت لوبیا کاشانی مشابه به عبارتی آبگوشت است با این تفاوت که با لوبیا سفید تنظیم می شود .

در حالتی که گوشت لوبیا را امتحان کردید و به لیست غذاهای محبوبتان اضافه خواهد شد با دستورهای زیر میتوانید گوشت ولوبیا را به راحتی در منزل تنظیم فرمایید .

مواد ضروری برای گوشت و لوبیای اصفهانی :

گوشت گوسفندی 250 گرم
لوبیا سفید 1 لیوان
سبزی شامل تره و جعفری و شنبلیله 500 – 700 گرم
برنج 1/2 پیمانه
پیاز 1 عدد
نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم
سیب زمینی متوسط 1 عدد

شیوه تهیه و تنظیم گوشت و لوبیا اصفهانی :

برای روش تنظیم گوشت و لوبیای اصفهانی , ابتدا لوبیاها را از شب قبل خیس فرمایید , بعد پیاز را نگینی خرد نمائید و با یه خرده روغن تفت بدهید بعد از آن گوشت را اضافه فرمایید و آن را با پیازها تفت بدهید آن گاه لوبیاها را نیز طولانی تر فرمائید و روی آن آب بریزید و اجازه بدهید بجوشد هنگامی که جوشید کف روی آن را بگیرید و در قابلمه را بگذارید و اجازه بدهید با نیز بپزند , وقتی که لوبیاها پخت تا حدی که راحت با دست له شوند . درین هنگام برنج و سیب زمینی پوست گرفته شده و سبزی ها را اضافه فرمائید آنگاه کمی نمک و زردچوبه و فلفل به آن اضافه نمایید و اذن بدهید همگی ی مواد با نیز عالی بپزند .

وقتی که پخت دنبه آن را بکوبید و آن گاه آبگوشت را به آن بیش تر نمائید به صورتی که درون قابلمه آبی نباشد همگی ی مواد را با نیز عالی بکوبید از گوشتکوب برقی به کارگیری نکنید چون کوبیدن با گوشتکوب برقی آن را خوشمزه نمیکند و سبزی ها اطراف تیغه ی آن میچرخد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.