طرز تهیه گوشت و لوبیا کاشانی

مواد ضروری برای گوشت لوبیا کاشانی برای پنج نفر :

گوشت گوسفندی با دنبه 300 – 500 گرم
لوبیا سفید 300 گرم
پیاز بزرگ یک عدد
نمک و فلفل و دارچین به میزان لازم

نحوه تهیه و تنظیم گوشت لوبیا کاشانی :

برای پخت گوشت و لوبیا , بایستی لوبیاها را از شب گذشته تر فرمائید و آب آن را عوض نمایید . آن‌گاه گوشت را نیز بشویید . لوبیا و گوشت را داخل قابلمه بریزید و یک عدد پیاز را نگینی خرد نمایید و به آنها بیشتر فرمایید و بعد از آن روی آنها آب بریزید و اذن بدهید تا بی نقص بپزد .

وقتی که در روند نهایی بود به آن نمک و فلفل زردچوبه بزنید تا به خورد گوشت و لوبیا برود و تماما طعم دار شود .

و در پایان دارچین را به آن طولانی تر نمایید تا مزه آن درون غذا محافظت شود .

و مثل آبگوشت آب آن را جدا و لوبیاها را بکوبید و با نان و سبزی و ترشی میل نمایید .

بعضا ها گوشت و لوبیای کاشانی را نمی کوبند و با شوید پلو میل می نمایند .

نکاتی برای پخت گوشت و لوبیا :

• برای کش دار شدن گوشت و لوبیا نیازی به سیب زمینی یا این که برنج نیست می‌توانید این دو را حذف نمائید تنها می بایست خیلی عالی بپزد هرچه بیشتر بپزد کشدارتر و خوشمزه تر می توان به به همین جهت می‌توانید از زودپز استفاده نمایید تا به طور کامل مغز پخت و جا افتاده شود . می‌توانید نمک و فلفل و زردچوبه را به عبارتی اولِ عمل بیشتر نمایید .

• در شرایطی که از زودپز به کار گیری کردید برنج را ابتدا بیشتر نکنید وقتی که پخت در زودپز را گشوده نمایید و برنج را بیش تر نمایید .

• سبزی گوشت و لوبیا , تره و جعفری و شنبلیله با نیز 500 گرم باشه تو این 500 گرم شنبلیله ( حدود چند شاخه ) کمتر از جعفری و تره باشد چون تلخ می شود و میزان تره از جعفری بیشتر باشد , و سبزی را صرفا تمیز نمایید و بشویید ولی خرد نکنید , نهایت تره ها را از میانه نصف فرمائید .

• درصورتی که شنبلبله نداشتید میتوانید از یک قاشق غذاخوری شنبلیله خشک برای رایحه آن استعمال فرمایید .

• آبگوشت یا این که گوشت و لوبیا را می توان با هر میزان گوشت بپزید , مسلما هر چی گوشت آن بیشتر باشد خوشمزه خیس و هر چه کمتر باشد اقتصادی تر می شود . حتما از یک تکه دنبه به کار گیری فرمائید تا خوشمزه خیس شود .

• حتما از گوشت بی استخوان و قلوه گاه گوسفند یا این که بره به کار گیری فرمائید و دقت داشته باشید که قلوگاه بایستی چرب باشد .

خاصیت گوشت و لوبیا :

گوشت و لوبیا غذایی بسیار مقوی است . گوشت قرمز حاوی مقادیر قابل توجهی از پروتئین و آهن است و برای تندستی تن استدلال مهمی به حساب می آید . علاوه بر این , وجود لوبیا سپید در‌این غذا سنتی باعث طولانی تر شدن پروتئین گیاهی به‌این خوراک شده‌است . برنج هم کلسیم را به آن طولانی تر می‌نماید و سبزی مو جود در گوشت و لوبیا هم دربردارنده فیبر حتمی برای تندرست سیستم گوارش است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.