اشکال پنیر و چگونگی به کارگیری از انها

پنیر پارمزان :

پنیر سپید و دیرین ایتالیاست که از شیر گاو تهیه و تنظیم شده‌است پنیر پارمزان به دو جور قدیمی و برنا موجود است پارمزان قدیمی طعمی فراوان خوب دارااست و بهای بیشتری نسبت به پارمزان برنا داراست .

مورد ها به کارگیری از پنیر پارمزان :

سس ها , سوپ ها , پاستاها و غذا های با برنج و غذاهای باطن فر

اشکال پنیر کش لقمه , اشکال پنیر
موردها به کارگیری از پنیر پارمزان

پنیر چدار :

پنیری انگلیسی که تکه تکه های بریده شیر را روی نیز قرار می دهند و به همین بهانه بدین نام دارای اسم و رسم شده‌است چدار دارنده چربی حدودا 48 % در ماده کم آب است و جور ای از آن به سبب ساز به کارگیری از رنگ پرتقال نارنجی رنگ است و بهای گرانتری نسبت به چدار مهمولی داراست .

مورد ها به کارگیری پنیر چدار :

پنیر چدار به صورت ناپخته , ساندویچ پنیر , در طعام و سوفله مصرف می شود . از چدار در تنظیم اشکال ساندویچ های سرد و گرم , سوپ و سالاد می شود به عمل میرود . ادغام ماکارونی با چدار مزه بی نظیری تولید می نماید . در تهیه و تنظیم سوفله , کراکت و کوردن بلو می‌توانید از پنیر چدار به کار گیری نمایید . چدار را با سیب و گلابی و انگور , کراکر های سبوس دار , پیتا , سالامی و بیف در میهمانی ها سرو فرمائید .

شناخت با گونه های پنیر و موردها به کار گیری از آن‌ها , روش ی به کار گیری از گونه های پنیر
پنیر چدار به صورت نپخته , ساندویچ پنیر , در غذا و سوفله مصرف می شود

پنیر گودا :

پنیر دارای اسم و رسم هلندی است که وطن دارای اهمیت ان شهر کوچکی است به همین اسم در صدر از شیر ناپخته تهیه و تنظیم شده‌است ولی از اوایل قرن بیستم با شیر پاستوریزه تهیه و تنظیم می شود گدا دارنده 48 % چربی در ماده کم آب است .

طریق استعمال پنیر گودا :

به باعث ذوب شدن پرسرعت برای غذاهای که درون فر پخته میگردند مطلوب است .

کاربردهای گونه های پنیر , شناخت با اشکال پنیر
طریقه مصرف پنیر گودا

پنیر موتزارلا :

پنیری ایتالیایست که در جمهوری اسلامی ایران به خطا به آن مازارلا یا این که موزارلا گفته می توان به منجر ساخت مضاعف و عم دستیابی به شیر گاو میش از شیر گاو ساخته می شود ایتالیا یی ها از قدیم برای پخت پیزا از ان به کارگیری می کردند .

پنیر موتزارلا , نوعی پنیر جدید ایتالیایی است که از شیر گاومیش آبی‌رنگ تنظیم می شود . نوعی از آن به باعث ساخت زیاد و عم دستیابی به شیر گاو میش از شیر گاو ساخته می شود , در اشکال کشلقمه ها یا این که به همراه گوجه خارجی رینگ شده و ریحان , مصرف می شود . همینطور گهگاه به تنهایی نیز این پنیر را می خورند .

پنیر موتزارلا در گونه های نو , دودی و نوعی که آبش را تا حدی گرفته اند عرضه می شود . جهت نگهداری موقعیت ارگانیک پنیر ( اما فقط یک سری روز ) این پنیر را در آب پنیرخودش حفظ می نمایند .

اسم این پنیر از لهجه های جنوب ایتالیا گرفته شده‌است . اصل واژه و کلمه موزا به معنای براندن است . البته از‌آنجا که در هیچ کدام از فرایند تنظیم این مدل پنیر چیزی را نمی مارک , احتمالاً ریشه آن به معانی دیگری بر می شود . صرفا می توان ذکر کرد که‌این نوع پنیرها , پوشش فرنگی سفتی ندارند .

قبلاً گفته میشد که اولین دفعه این پنیرها در عبادتگاه های قرن دوازدهم ساخت شدند که راهب های عبادتگاه ها به زیارت کنندگان از این پنیر به همراه نان می دادند . آن پنیرهای خانگی را از شیر گاومیش و زیر اسم پنیر نیکوتا تهیه و تنظیم می کردند که احتمالاً پنیر موزارلای مدرن یک کدام از جنس های این پنیر نیکوتا میباشد . در کتاب های آشپزی , اسم پنیر موزارلا برای نخستین دفعه در قرن 16 آمده است .

برای تنظیم این پنیر , بایستی شیر ترش شده را با آب پنیر گرم ترکیب نمود , آنگاه مواد را با دست کشیده و ورز می دهند تا بافت ترد و لطیفی نتیجه ها شود . در ایتالیا , به‌وجود داخل شدن موقعیت لاستیکی در پنیر کفاف نمیدهد و پنیر می بایست قابل انعطاف خیس باشد . معمولاً این پنیر را به صورت توپی یا این که گیس بافته در می‌آورند .

مورد ها استعمال از پنیر موتزارلا :

زیرا سرعت بالا ذوب نمی‌شود در تنظیم گونه های سالاد و غذا ها و ساندویچ های سرد به کار گیری می شود مخلوط این پنیر با گوجه خارجی , ریحان نو و روغن زیتون از شایسته ترین خوراکیهای روزهای گرم است .

پنیر بوترکیزه , اشکال پنیر کشلقمه با عکس
گونه های پنیر کشلقمه با عکس

پنیر بوترکیزه :

پنیر چرب آلمانی است که گونه های 40 , 50 و 60 % چرب ان ساخت می شود .

مورد ها به کارگیری پنیر بوترکیزه :

بوترکیزه به دلیل مزه کره ای آیتم قابل قبولی جهت تنظیم ساندویچ های سرد و گرم برای کودک ها است . این پنیر را می‌توانید به صورت سرد در هنگام ناشتایی و عصرانه مصرف نمایید . بوترکیزه بجهت چربی دوچندان و مزه عالی آن و ذوب شدن پر سرعت می‌تواند در پخت غذاهای گرم استعمال شود . از این پنیر می‌توان در کنار اشکال غذاهای گوشتی , مرغ , ماهی , در تنظیم ناشتایی , املت , سوپ به صورت برگه ای به کار گیری می شود و رنده شده آن برای سالادها و اشکال ساندویچ های سرد و گرم به کار گرفت . همینطور , این پنیر , مزه خیر به صیفیجات می دهد و برای تهیه و تنظیم گونه های سوفله صیفی جات مطلوب می باشد . بوترکیزه را با سیب و گلابی و کراکر بر روی تخته پنیر سرو نمائید .

گونه های پنیر , مورد ها به کارگیری پنیر چدار
پنیر بوترکیزه یک کدام از اشکال پنیر صفحه ای به حساب آورده می شود که به روش های مختلف مصرف می شود

پنیر فتا :

پنیری است که سالها در جمهوری اسلامی ایران ساخت می شود اصل ان با شیر گوسفند در بلغارستان و یونان تهیه و تنظیم می شود .

موردها استعمال از پنیر فتا :

پنیر فتا سرخ شده با روغن زیتون , خردشده در سالادها , ساندویچ , مصرف به جای پنیر کوتیجا در غذاهای مکزیکی و تاکو . پنیر فتا تحت عنوان پنیر منحصر سالاد به حساب آورده می شود .

پنیر منحصر به فرد سالاد , شناخت با اشکال پنیر و موردها استعمال از آنان
شناخت با پنیر فتا

پنیرهای پروسس :

پنیر پروسس یک جور پنیر پیتزای خوشمزه است و خاصیت بیشتری دارااست .

• پنیر پروسس دو توشه پاستوریزه می‌شود و پروتئین‌های آن , قابلیت و امکان جذب بالاتری پیدا می نمایند . همینطور از دید بهداشتی در تراز بالایی قراردارد .

• قسمت بندی پنیرهای پروسس بر پایه ی مدل ماده افزودنی به پنیر صورت میگیرد .

• پنیرهای پروسس زمان وصال را نمی گذارنند و بعداز بسته بندی به مصرف می رسند .

بیشتر بخوانید : روش تهیه و تنظیم پنیر خانگی

موردها مصرف پنیر پروسس :

تنظیم در میان وعده های غذایی , نان و پنیر , تنظیم گونه های ساندویچ های گرم و سرد و قابل مصرف در تهیه و تنظیم گونه های غذاها مثل لازانیا , اسپاگتی , املت , کشلقمه , اسنک و . . . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.