نحوه پخت هات چیپس در خانه

نحوه پخت انواع هات چیپس به روش های مختلف در خانه

هات چیپس یا این که چیپس و پنیر یک پیش غذای مضاعف خوشمزه است . این غذای سریع و دوست داستنی را می توان برای پذیرایی در ضیافت ها و پارتی ها و تولدها بهره برد و یک پیش غذای دوستداشتنی و ایده آل است . در‌این مقاله نحوه تهیه و تنظیم هات چیپس را آموزش خوا هیم داد .
هات چیپس را همینطور میتوانید تحت عنوان یک میان وعده هم استفاده نمایید . در امر تهیه و تنظیم هات چیپس میتوانید از ماکروویو یا این که فر استفاده فرمایید . این خوراک در صورتیکه در ماکروویو تنظیم شود زیاد خوشمزه تر خواهد شد . به‌دنبال مقاله دستور پخت هات چیپس را برایتان آورده ایم . در تنظیم هات چیپس میتوانید از سس مایونز و یا این که سس کچاپ و انواع چاشنی جات ها و انواع مواد ضروری متناسب با ذوق و ذائقه تان استفاده فرمائید و آن را تزئین نمائید .

شیوه تهیه و تنظیم ی هات چیپس , روش تنظیم چیپس و پنیر

شیوه تهیه و تنظیم هات چیپس در مایکروویو

مواد ضروری برای هات چیپس :

پنیر پیتزا 200 گرم
چیپس 1 بسته
قارچ 6 عدد
فلفل دلمه ای 1 عدد
کنسرو سبزیجات 1 عدد
ژامبون گوشت 150 گرم
سس قرمز رنگ به میزان ضروری

طریق تهیه و تنظیم هات چیپس در خانه :

برای تهیه و تنظیم هات چیپس ابتدا , ژامبون گوشت را خرد نمائید و در قابلمه یا این که تابه سرخ فرمائید . بعد از آن فلفل دلمه ای ها را به صورت نگینی خرد نمائید و به صورت جدا تفت بدهید . آن گاه به سراغ چیپس ها بروید . در یک پیاله پیرکس , باید چیپس ها را به صورت لایه لایه بریزیم و فی مابین لایه ها پنیر پیتزا , ژامبون گوشت و سس فرانسوی بریزید .

در ردیف انتها سایر ژامبون ها را بچینید و روی آن‌ها فلفل دلمه ای های خرد شده را بریزید . در صورتی‌که دوست دارید میتوانید کمی پودر آویشن روی موادی که چیده اید بپاشید و روی آنان پنیر پیتزا بگذارید .

در پایان ماکروویو را در حالت کانوکشن با توان 200 تنظیم نمایید و پیاله چیپس را به زمان 8 دقیقه در آن بگذارید . بدین نکته نیز دقت داشته باشید چنانچه رغبت دارید پنیر پیتزا کش بیاید , پیشین از این‌که به رنگ طلائی دربیاید , پیاله را از ماکروویو خارج بیاورید . و روی آن را به ذوق و سلیقه ی خویش تزیین نمائید .

 

مایکروویو

 

شیوه تنظیم چیپس و پنیر منحصر به فرد در مایکروویو

مواد اضطراری برای چیپس و پنیر منحصر به فرد :

چیپس سوپر 1 بسته
پنیر پیتزا 100 گرم
ذرت شیرین 100 گرم
ژامبون دودی 100 گرم
فلفل دلمه ای 1/2 عدد
سس هزار جزیره یا این که سس فرانسوی 2 قاشق غذاخوری
سس مایونز 1 قاشق غذاخوری
آب جوشیده 1 قاشق غذاخوری
آویشن به اندازه واجب
پنیر گودا ( در صورت رغبت ) 50 گرم

شیوه تهیه و تنظیم چیپس و پنیر :

ابتدا چیپس را کف کاسه مورد نظر بریزید بعد سس مایونز و هزار جزیره و 1 قاشق آب جوش و آویشن را خوب ترکیب نمایید تا یکدست شود و نیمی از آن را روی چیپس ها بریزید و آن گاه ژامبون و ذرت و فلفل دلمه ای ( خیلی ریز خرد شده ) را اضافه نمائید و باقی‌مانده ی سس را روی آن بریزید و پنیر پیتزا و گودا را روی آن بریزید و به بازه 3 دقیقه در ماکروفر قرار بدهید .

این چیپس و پنیر بسیار لذیذ است و سریع فراهم می شود!

درست کردن هات چیپس فارغ از فر , طریق تهیه و تنظیم هات چیپس در مایکروویو
شیوه پخت چیپس و پنیر

 

روش پخت هات چیپس، چیپس و پنیر

نکاتی برای تنظیم ی چیپس و پنیر :

چیپس و پنیر در فر یا این که ماکروفر تهیه و تنظیم می شود , پس در سطح ی نخستین ضروری است یک ظرف مناسب برای فر یا این که ماکروفر گزینش نمایید .

در صورت رغبت میتوانید مقداری قارچ هم به مواد اضافه فرمایید . قارچ ها را به صورت خیلی نازک و ورقه ای خرد کرده و روی چیپس ها بریزید . در صورتیکه صفحه های قارچ نازک نباشد , پخته نمیشود و آب قارچ منجر خمیر شدن چیپس می شود .

به جای ژامبون میتوانید از مرغ پخته و ریش شده استفاده فرمایید .

فلفل دلمه ای را نیز بشویید و خشک و آنگاه خرد فرمائید شیوه ی خرد کردن فلفل دلمه ای تماما ذوق وسلیقه ای است میتوانید آن را نگینی خرد فرمائید و یا این که برای هماهنگی از نظر ظاهری با ژامبون , می‌توانید به صورت خلالی خرد فرمائید .

ژامبون را هم به صورت نوارهای باریکی خرد نمائید .

کمی از فلفل دلمه ای و ژامبون را برای تزیین در مرحله انتها نگهدارید .

برای تهیه و تنظیم ی چیپس و پنیر میتوانید مواد آن را در صورت رغبت کم و فراوان نمائید و هر چیزی دوست داشتید به آن اضافه نمائید .

برای پخت هات چیپس در فر , یک لایه از چیپس و مواد دیگر و روی آن کمی پنیر بریزید و به مقطع چندین دقیقه در دمای بالا قرار بدهید تا‌زمانی‌که پنیر آب شود و آن گاه به عبارتی لایه ها را تکرار فرمایید و روی مواد را تماما پنیر بریزید و آن را داخل فر با دمای بالا قرار بدهید تا حدی که پنیر آب شود واجب نیست روی آن طلایی شود , آن‌گاه روی آن را با جعفری خرد شده و سس تزیین نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.