نخود آب و طرز تهیه

طرز تهیه و پخت نخود آب – خاصیت فوق العاده نخود

نخود طبع گرم و خشک دارد و بهترین حبوبات برای تقویت بنیه انسان است. نخود جایگاه ویژه ای در سفره ایرانی ها دارد و مصرف آن برای همگی سنین سفارش میشود. یکی‌ از گونه های تنظیم خوراک از نخود، غذایی است که به نخود آب مشهور است.
اکثر جنوبی ها و اعراب کشور غذاهایی مثل نخود آب را در فصل سرد سال مصرف می کنند. اما بعضی عرب زبانان به آن لب لبی می‌گویند.

این غذای مقوی، مغذی و لذیذ اکثر اوقات در سفره خانه های سنتی یا این که در کنار خیابان روی چرخ دستی پخته و عرضه می شود و مصرف آن مخصوصا در روزهای سرد سال تقویت کننده سیستم ایمنی تن و پیشگیری کننده از ابتلا به بیماری های عفونی و ویروسی علی الخصوص سرما خوردگی است و برای اشخاصی که بیماری های خودایمنی همچون MS هستند, ‌ دوچندان سفارش می شود.

با ورود غذاهای خارجی به سفره ما ایرانیان, ‌ مصرف غذاهای دربردارنده حبوبات کاهش پیدا کرده است درحالیکه همین نخود‌آب که همراه پیاز و چاشنی پخته می شود. آنقدر خاصیت تغذیه ای داراست که در صورتی بقیه استان ها به قیمت غذایی و درمانی آن پی ببرند، حتما آن را تنظیم می نمایند.

نخود را خوب تر بشناسید

نخود نه صرفا یک خوراک، بلکه یک دارو به حساب می‌آید و چنان که در طب سنتی بر مصرف آن سفارش شده، در رابطه هیچ یک از حبوبات دیگر تاکید نشده است. طبع آن گرم و خشک است از این رو در فصل سرد سال نخود آب بهترین غذا برای تعذیل مزاج است.

خاصیت نخود آب:

نخود دارنده طبع گرم و خشک است و برای تقویت بنیه یکی از شایسته ترین حبوباتی است که در غذاهای متعدد و متنوع سفره های سنتی کشور‌ ایران رده ویژه ای داشته است و برای تمامی سنین پیشنهاد می‌شود.

برای تقویت نیروی جنسی و رفع ناباروری ها هم مصرف نخود به گونه های متفاوت پیشنهاد می شود و به اشخصی که دچار اینگونه مشکلات میباشند سفارش میشود روزی یک استکان آب نخود تهیه و میل نمایند. بهتر است شب قبل نخود را خیس کنید و صبح آب نخود را صاف کرده به همراه عسل شیرین کنید و همچنین خود نخود را هم بعد از خیس خوردن می‌توانید نپخته یا این که پخته میل نمائید.

نخود ضمن ثبت کلسیم استخوان ها به واسطه داشتن منیزیم، منجر به تقویت عضله ها و رفع اسپاسم می شود و به دلیل داشتن فسفر، تقویت کننده سلول های عصبی و مغزی است و اسید‌فولیک و آهن آن (نه به اندازه ی گوشت) در رفع کم‌خونی مفید است.

این طعام به دلیل فیبر متعددی که داراست، ملین است و در پاکسازی و تخلیه روده ها دخالت بی واسطه داراست و از تولید یبوست پیشگیری می نماید. همینطور چون سرشار از ویتامین های مجموعه B است، به رفع خستگی و سستی یاری می نماید و مصرف دائمی آن به مقطع یک سری ماه برای رفع ریزش گیسو دوچندان موثر است .

همینطور آب نخود پخته مُدر ( ادرار‌ آور ) و برای تسکین سرفه و عفونت ریوی اثرگذار و معالجه کننده گرفتگی صداست و به کاهش تورم لثه ها امداد می نماید و تحقیقات نشان داده است , ‌ضدعفونی کننده مجاری ادرار است .

مجموعاَ برای بیماری های ناشی از بلغم و سودا و باد اثرگذار است .

برای بیماران در گیر به بیماری های مغزی ناشی از سردی و برای بیماران مالیخولیایی موءثر است .

برای بیماری های کلیه و مثانه موءثر است .

نخود سه جور سپید , سیاه و وحشی داراست که سپید آن بیشتر از وحشی مصرف می شود و نخود سیاه خواص درمانی بیشتری دارد‌ . نخود سیاه صورت و شمایلی همچون نخود سپید داراست , ولی یه خرده ریزتر و قوی‌تر از نخود سپید است . نخود سیاه آسیب پذیر سنگ‌ها و دفع‌کننده سموم تن از روش ادرار است و به کارایی کبد امداد میکند . به کارگیری موضعی از آب نخود سیاه برای رفع سردرد و تسکین خارش و بی حسی اندامها و تقویت موی اثر گذار است .

به دلیل نفاخ بودن نخود اب بهتر است این غذا را به تدریج به برنامه غذایی خود وارد کنید.  ضمن اینکه خیس کردن نخود و عالی پختن آن شایسته ترین روش برای کاهش وضعیت نفاخی است . زیره و گلپر هم شایسته ترین روش برای رفع نفخ نخود آب است .

روش تنظیم نخود آب خوشمزه

مواد ضروری برای نخود آب :

نخود 400 گرم
پیاز متوسط 3 عدد
روغن 75 گرم
آرد گندم سبوس دار 1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و زردچوبه به اندازه لازم

طریق تنظیم نخود آب :
نخود را از شب گذشته خیس میکنیم و صاف میکنیم پیازها را خرد میکنیم با روغن سرخ می‌کنیم تا طلایی شود .

نخودها را به پیاز داغ اضافه می‌کنیم و یه خرده تفت می‌دهیم نمک و فلفل و زردچوبه و ۴ جام آب را اضافه می‌کنیم . شعله را کاهش داده و با حرارت ملایم نخودها را می پزیم در انتها که نخودها عالی پخته شد آرد را در نصف جام آب سرد ادغام به نخود بیشتر می‌کنیم . بعداز این‌که یک‌سری جوش خورد شعله را خاموش میکنیم . این طعام را میتوانید همراه با آبغوره و یا این که سرکه میل فرمائید .

 

نخود آب و خواص نخود

 

طریق تهیه و تنظیم شوربا نخود آب

مواد واجب برای شوربا نخود :

نخود 400 گرم
پیاز متوسط 3 عدد
روغن 75 گرم
آرد گندم سبوسدار 1 قاشق غذاخوری
نمک به اندازه ضروری
فلفل قلمی خشک قرمز رنگ 2 – 3 عدد
زردچوبه 1 قاشق غذاخوری سرپر
پودر لیمو عمانی به میزان ضروری
آب 4 لیوان

طریق تنظیم شوربا نخود :

نخود را از شب قبلی خیس نمائید , در صورتی برای وعده غذایی نهار یا این که عصرانه می‌خواهید , می بایست چندبار آب آن را عوض نمایید .

پیازها را ریز خرد فرمائید , ( ترجیحا میتوانید رنده نمایید ) درون قابلمه بریزید و روغن اضافه نمایید , سرخ فرمایید تا طلایی شود .

نخودها را آبکش نمائید و به پیاز داغ اضافه فرمایید و یه خرده تفت بدهید , آن‌گاه زردچوبه , فلفل قلمی سرخ و پودر لیمو‌عمانی به میزان کافی , و 4 لیوان آب را اضافه نمایید .

نمک در سطح پایان که عالی پخته شد اضافه فرمائید .

شعله گاز را کم نمائید و با حرارت ملایم نخودها را بپزید , در انتها نخودها که عالی پخته شد , آرد را در نصف لیوان آب سرد ترکیب فرمائید و به نخود اضافه فرمائید .

بعد نمک را اضافه نمائید , یک‌سری جوش خورد , شعله گاز را خاموش فرمایید . این خوراک را درون کاسه کشیده و می‌توانید همراه با آبغوره یا این که سرکه یا این که لیمو میل فرمایید .

نکته :

* در حالتی‌که دوست داشتید در دوران زمان کمتر این طعام بپزد , می‌توانید درون آرام پز مواد پس از سرخ شدن درون پیاز , درون آرام پز بپزید , اما نمک را اضافه نکنید , زیرا منجر می شود نخود در طول پخت ابدا نپزد .

* بعداز پخت بی نقص درون قابلمه که ریختید در تراز انتها نمک اضافه بکنید .

* «شوربا نخود آب» را با لیمو نو میل فرمائید .

نحوه تنظیم نخود بندری

مواد ضروری برای نخودآب بندری :

نخود 2 لیوان
جوپرک 1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل قرمز‌رنگ به میزان ضروری
زردچوبه به اندازه ضروری
سرکه 2 قاشق غذاخوری
پودر آویشن به اندازه ضروری

نحوه پخت نخود بندری :

برای پختن نخود بندری کافی است دو استکان نخود را دو روز گذشته خیس فرمائید و در حین این زمان مرتب آب آن را عوض فرمایید .

زودپز را روی گاز بگذارید نخودها را آبکش فرمایید و دوباره بشویید . درون آن آب بریزید به میزان دو بند انگشت آب روی آن باشد .

نمک و فلفل قرمز رنگ و نصف قاشق چایخوری زردچوبه و دو قاشق غذاخوری سرکه به آن بیش تر فرمایید . درب زودپز را ببندید و به دوران یک ساعت قرار بدهید تا به طور کامل بپزد .

بعد از آن در زودپز را گشوده نمایید در‌حالتی که تماما نرم و پخته شده که هیچ چنانچه مقداری محکم بود باز نیز بگذارید نیم ساعت دیگر بپزد .

پس از پختن یک قاشق غذاخوری سر پر جوپرک به آن طولانی تر نمائید و باز هم بگذارید نیم ساعت دیگر بپزد . ولی نباید در زودپز را ببندید .

در زودپز نصفه بسته باشد تا نخود لعاب بیندازد و جو بپزد . نخود داغ را با پاره ای سرکه و پودر آویشن میل نمایید .

نکته :

* نخود نباید له شود البته بایستی حسابی نرم و پخته شود .

* برای شیوه تنظیم نخودآب خوب تر است از نخود درشت به کارگیری فرمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.